Моделът NVR рекордер с 32 видео канала Hikvision DS-7732NI-E4/16P представлява NVR рекордер или още известни като мрежови рекордери. NVR рекордер с 32 видео канала Hikvision DS-7732NI-E4/16P поддържа до 4 хард диска с капацитет на всеки до 6TB. Този мрежови рекордер има 16 алармени входа и 4 изхода. Алармените входове и изходи се ползват при интеграция на системата за видеонаблюдение с други видове охранителни, а и не само системи. Пример за подобна интеграция е ситуация, при която камера Х отчита движение. Това задейства "алармено събитие" в рекордера, при което той може да подаде сигнал или към външен GSM модул и да получите sms известие, или да затвори дадена верига и така да се включи прожектор. Примери има много, но реализацията зависи и от целите на цялостната концепция за охрана на конкретният модел.
Какво е NVR рекордер или мрежови рекордер?
NVR Рекордерите или Мрежовите рекордери са основна част от една система за видеонаблюдение, изградена с IP камери за видеонаблюдение. Те заместват видеосървърите, функциониращи върху обикновени компютри.
Предимствата от използването на NVR мрежови рекордери са много. Те осигуряват независимост и автономност на системата, а вградената операционна система предоставя множестов аналитични функции, освен извършването на запис, неговия преглед и визуализиране на случващото се в реално време.
Мрежовите рекордери могат да засичат движение, да известяват при алармени събития, а някои модели от по-високия клас могат да броят влизащи и излизащи обекти, да водят регистър на номерата на автомобили, да алармират при преминаването на определена граница и др.
NVR рекордер с 32 видео канала Hikvision DS-7732NI-E4/16P може да записва до 32 броя IP камери.
Защо е толкова важно и силно препоръчително NVR рекордер/мрежови рекордер, които купуваме да е от същата марка като IP камерите?
Не са малко моделите IP камери, които имат специфични функции като например моторизиран варифокален обектив, следене на зони, управление (при PTZ камери), които могат да бъдат управлявани и достъпвани директно през настройките на NVR рекордер/мрежови рекордер. В случай, че камерите и рекордера са от различни марки е напълно вероятно тези функции да не са достъпни или дори да не могат да бъдат ползвани.
Всяка компания производител (в най-честите случай) има на всеки свой модел поне две модификации на NVR рекордер/мрежови рекордер - една нормална и една с PoE захранване. Ако приемем, че сме закупили камери, които не поддържат PoE стандарт обаче, то би било напълно безсмислено да поръчаме NVR рекордер/мрежови рекордер с PoE изходи, нали?
За марката:
Hikvision е един от лидерите на пазара за техника, компоненти и системи за видеонаблюдение. Компанията предлага продукти както в нисък, среден, така и професионален клас видеонаблюдение. Hikvision са една от най-разпознаваемите марки на производител на техника за видеонаблюдение не само у нас, но в Европа, а и в световен мащаб. Hikvision е една от компаниите, които изключително бързо се налагат на пазара с доброто си съотношение качество/цена.
Кратки технически характеристики на NVR рекордер с 32 видео канала Hikvision DS-7732NI-E4/16P
- 32-канален мрежов рекордер/сървър с 16 вградени PoE порта (max 200W)
- поддържа 32 IP камери
- входящ капацитет: 160Mbps/изходящ: 80Mbps
- компресия H.264
- резолюция на запис до 6 MPx
- визуализация: до 16x4CIF/12x720p/6x1080p камери
- до 4хSATA твърди диска (до 6ТВ/диск)
- 16 алармени входа/4 изхода
- 1 аудио изход
- 3 USB порта
- 2x1Gbit LAN
- видеоизходи: HDMI/VGA (1080p)
- поддръжка на ONVIF IP камери
- преглед и управление през Internet PC/мобилен телефон (iOS/Android) с безплатен CMS софтуер iVMS-4200/iVMS-4500
- P2P (HikCloud)
- управлeние с мишка
- графично меню на Български език
- без HDD
- 220Vac/20W
- размери 445х390х70 mm/1.5U rackmount
Ако притежавате камери от друга марка ви препоръчваме да се уверите, че поддържат Onvif стандарт на свързване.
Какво означава Onvif?
Съкращението ONVIF идва от "Open Network Video Interface Forum" и е глобален отворен стандарт за свързване на мрежови видео устройства, с които се цели да се ускори приемането на мрежовото видеонаблюдение на охранителния пазар. Основан е на 25 ноември 2008 г. от Axis Communications, Bosch Security Systems и Sony. Целта на ONVIF е да улесни разработването и използването на глобален отворен стандарт за интерфейса на мрежовите видео устройства. Спецификацията ONVIF осигурява оперативна съвместимост между мрежови видео устройства, независимо от производителя. Той улеснява крайните потребители, интегратори, консултанти и производители с възможностите, които предлага мрежовото видеонаблюдение.